Skip Ribbon Commands
Skip to main content


TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI
​Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünde çalışan kamu görevlilerinin çalışma koşulları ve kanunların kamu görevlilerine eşit uygulanması konularını görüşmek üzere yetkili sendika TOÇ BİR-SEN yetkilileri ile ...
ANADOLU, SULTANSUYU VE KARACABEY SAFKAN ARAP DİŞİ KOŞU TAYI SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı son tay satışları 11 Kasım 2014 tarihinde Karacabey Tarım İşletmemizde gerçekleştirildi.
KENYA HEYETİ POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE
Kenya Cumhuriyeti Garissa Eyaleti Valisi Nathif J.Adam ve beraberindeki heyet, 4 Kasım 2014 tarihinde Polatlı Tarım İşletmemizi ziyaret etti.
SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİ ELİT TAY SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı üçüncü ve son elit tay satışı, 28 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirildi.
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNDE KOÇ KATIMI
Ulaş Tarım İşletmesinde bu yılın koç katımı 22 Ekim 2014 tarihinde edilen duaların ardından Karaçayır mevkinde yapıldı.
2014 YILI MÜDÜRLER TOPLANTISI YAPILDI
Genel Müdürlüğümüzün gelenekselleşen Müdürler Toplantısı, Genel Müdürümüz Mehmet Halis BİLDEN’in başkanlığında genel müdür yardımcılarımız, daire başkanlarımız ve işletme müdürlerimizin katılımıyla, 23-24 Ekim 2014 tarihleri arasında Genel Müdürlüğümüz ..
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE “SAĞIM MEKANİZASYONU VE SÜRÜ YÖNETİM” SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı hizmet içi eğitim programı kapsamında 'Sağım Mekanizasyonu ve Sürü Yönetim Programı' semineri 13-15 Ekim 2014 tarihleri arasında Anadolu Tarım İşletmesinde yapıldı.
TİGEM "BURSA TARIM FUARI"NDA
TÜYAP tarafından 14-18 Ekim 2014 tarihleri arasında düzenlenen BURTARIM 2014 "Bursa 12. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı ile 7. Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı"na Genel Müdürlüğümüz ve ...
KARACABEY TARIM İŞLETMESİ ELİT TAY SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı ikinci elit tay satışı, 14 Ekim 2014 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirildi.
AVRUPA KUPASINDA GURURUMUZ
TİGEM Spor Bayan Masa Tenisi takımı 2013-2014 sezonunda Türkiye Süper Liginde ikinci olma başarısı göstererek Türkiye’yi Avrupa Kupası (Ettu-Cup) maçlarında temsil etme hakkını kazandı.
TİGEM'DE BAYRAMLAŞMA
Kurban Bayramı sonrası ilk iş günü Genel Müdürlüğümüz ve Sosyal Tesislerimizde tüm üst yönetim ve personelimizin katılımı ile bayramlaşma gerçekleştirildi.
TİGEM DİYARBAKIR KÜLTÜR VE KARPUZ FESTİVALİNDE
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği tarafından düzenlenen "Kültür ve Karpuz Festivali" Bakanımız Mehdi Eker ve Vali Hüseyin Aksoy'un da katılımı ile 23-25 Eylül tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirildi.
PRİZMATİK BALYA MAKİNELERİ KULLANIM VE BAKIM KURSU
Genel Müdürlüğümüz 2014 Yılı Projeli Yatırımlar Programı Mekanizasyon ve Bilgi Sistemleri Projesi kapsamında alımı yapılmış olan Prizmatik Balya Makinelerini kullanacak personele yönelik kullanım ve bakım kursu, 24-26 Eylül 2014 tarihleri arasında ...
TİGEM AVRUPA KUPASI SINAVINDA
Türkiye Masa Tenisi Süper Liginde oynayan TİGEM Spor Bayan Masa Tenisi takımı 2013-2014 sezonunda Türkiye Süper Liginde ikinci olma başarısı göstererek Türkiye’yi Avrupa Kupası (Ettu-Cup) maçlarında temsil etme hakkını elde etmişti.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE DAP İDARESİ BAŞKANLIĞI ARASINDA İŞ BİRLİĞİ
Genel Müdürlüğümüz ile DAP İdaresi Başkanlığı arasında “DAP Bölgesi Koyunculuğunun Geliştirilmesi Projesi”ne ilişkin işbirliği protokolü, 26 Eylül 2014 Cuma günü Genel Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen törenle imzalandı.
ALTINOVA VE ULAŞ İŞLETMELERİMİZDE GÜZLÜK EKİMLER
​Altınova ve Ulaş İşletmelerimizde bu yılın güzlük ekimlerine başlandı.
ALTINOVA VE KARACABEY’DE KOÇ KATIMI
Genel Müdürlüğümüze bağlı işletmelerde son yıllarda başlatılan projelerle önemli bir üretim faaliyeti haline gelen ve aynı zamanda ülke hayvancılığı açısından da vazgeçilmez rolü olan koyunculukta, yetiştiriciliğin ilk safhalarından olan koç katımı ...
ANADOLU TARIM İŞLETMESİ ELİT TAY SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı ilk elit tay satışı, 23 Eylül 2014 tarihinde İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirildi.
POLONYA HEYETİNİN KOÇAŞ TARIM İŞLETMEMİZİ ZİYARETİ
Avrupa birliği VABPRO (Valiliklerde AB İşleri İçin Kapasite Oluşturulması Projesi) şehir eşleştirme programı çerçevesinde Polonya Kujawsko-Pomorskie Bölgesi Meclis Başkanı Ryszard BOBER ve beraberindeki meclis üyelerinden oluşan 5 kişilik heyet ...
TİGEM “AGROPRO AVRASYA TARIM FUARI”NA KATILDI
AGROPRO Avrasya Traktör, Tarım Makine ve Tarım Teknolojileri, Taşıyıcı, Tohumculuk, Çiçekçilik Ve Sulama Ekipmanları Fuarı, 11-14 Eylül 2014 tarihleri arasında CNR EXPO İstanbul’da düzenlendi.
TİGEM “1. AGRO SİVAS 2014 GIDA TARIM VE HAYVANCILIK FUARI”NDA
04-07 Eylül 2014 tarihleri arasında Sivas’ta düzenlenen “1. Agro Sivas 2014 Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı”na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Ulaş Tarım İşletmesi katıldı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE TEKNİK İNCELEME
Sıcak İklim Tahılları Gezici Grubu 3 Eylül 2014 tarihinde Ceylanpınar Tarım İşletmemizi ziyaret etti.
BAKANLIĞIMIZ BİLGİ İŞLEM DAİRE BAŞKANININ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARETİ
Bakanlığımız Bilgi İşlem Daire Başkanı Mahmut Sami Gürbüz beraberindeki heyetle Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
"TİGEM KOŞUSU"NU MENGÜBERT KAZANDI
75. Yıl Ankara Hipodromu’nda 26 Ağustos Salı günü gerçekleştirilen 2014 TİGEM Koşusu’nun kazananı Remazan Kaya’nın sahibi olduğu Mengübert isimli safkan oldu.
KARACABEY SAFKAN ARAP KOŞU TAYI 2. SATIŞI GERÇEKLEŞTİ
Genel Müdürlüğümüze bağlı Karacabey Tarım İşletmesi 2014 yılı safkan Arap tayı satışlarının ikincisi, 19 Ağustos tarihinde gerçekleştirildi.
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE ÇAYIR BİÇME MAKİNESİ KULLANMA VE BAKIM KURSU
Gözlü ve Anadolu İşletmelerimizin makine parklarına katılan çayır biçme makineleri için teknik personele eğitim düzenlendi.
TİGEM'DE BAYRAM SEVİNCİ
Ramazan Bayramı sonrası bayramlaşma merasimi, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve personelimizin katılımı ile 31 Temmuz Perşembe sabahı TİGEM Sosyal Tesislerinde, öğleden sonra ise Genel Müdürlük Yemekhanesinde gerçekleştirildi.
64. HASAT BAYRAMI ETKİNLİĞİ ANADOLU İŞLETMEMİZDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Tarımda bir yıllık emeğin, sabrın ve umudun karşılığının alındığı, bereketin ve bolluğun simgesi olan, ülkemizin öncü tarım kuruluşu olan Genel Müdürlüğümüzce de yarım yüzyılı aşkın bir süredir çeşitli etkinliklerle geleneksel olarak kutlanan ...
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE DOĞRUDAN EKİM
Ceylanpınar Tarım İşletmemizde 2014 yılı programı kapsamında 170 bin dekar yemlik dane ve 12 bin dekar silajlık olmak üzere toplam 182 bin dekar alanda, hasadın ardından hiçbir toprak işleme yapılmadan “doğrudan ekim” yöntemi ile 2. ürün mısır ekimi ...
GÖZLÜ İŞLETMESİNDE BODUR ELMA BAHÇESİ KURULDU
Genel Müdürlüğümüz tarafından son yıllarda gerçekleştirilen sulama hayvancılık ve mekanizasyon yatırımlarına ilave olarak İşletmelerimizde önemli meyvecilik yatırımları da yapılmaya devam ediyor.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE ANIZ OTLATMASI VE KOÇ KATIMI
Ülkemizin en büyük ivesi koyun popülâsyonuna sahip olan Ceylanpınar Tarım İşletmemizde koyunculuk faaliyetlerinde önemli bir yere sahip olan anız otlatmasına yaklaşık 52.000 baş koyun ile 7 Haziran 2014 tarihinde, 10 farklı bölgede kıl çadırlar ...
ANADOLU İŞLETMESİ SAFKAN ARAP KOŞU TAYI SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı safkan Arap tayı satışlarının üçüncüsü, 26 Haziran 2014 tarihinde Karacabey İşletmemizde gerçekleştirildi.
GÖZLÜ VE CEYLANPINAR’DA TARLA GÜNLERİ
Genel Müdürlüğümüz APK Daire Başkanlığı koordinasyonunda Gözlü ve Ceylanpınar İşletmelerimizde tarla günleri düzenlendi.
SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİ SAFKAN ARAP KOŞU TAYI SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı safkan Arap koşu tayı satışlarının ikincisi, 17 Haziran 2014 tarihinde Karacabey Tarım İşletmesinde gerçekleştirildi.
TİGEM SPOR KULÜBÜ MASA TENİSİ TAKIMLARI BAKANIMIZI ZİYARET ETTİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi EKER, Türkiye Süper Lig 2.si olan TİGEM Spor Masa Tenisi Bayan Takımı ile Ankara İl 2.si olan Erkek Takımını kabul etti.
DALAMAN TARIM İŞLETMESİNDE HASAT
Dalaman Tarım İşletmesinde buğday hasadı 6 Haziran 2014 tarihinde başladı.
KARACABEY SAFKAN ARAP KOŞU TAYI SATIŞI
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı safkan Arap tayı satışlarının ilki, 3 Haziran 2014 tarihinde gerçekleştirildi.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE TEKNİK İNCELEME
1-2 Haziran 2014 tarihlerinde Tarım Araştırma Enstitüsü, Serin İklim Tahılları Bitki Sağlığı Gezici Grubu ve Tarla Bitkileri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürlüklerinden gelen katılımcılar Caylanpınar Tarım İşletmemizi ziyaret ettiler.
SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİNDE CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMİ EĞİTİM SEMİNERİ
Sultansuyu Tarım İşletmesinde 26-28 Mayıs 2014 tarihleri arasında “Center-Pivot Sulama Sistemi Eğitim Semineri” gerçekleştirildi.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE FUTBOL TURNUVASI
Genel Müdürlüğümüze bağlı Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 07 Nisan 2014 tarihinde başlayan “İlkbahar Futbol Turnuvası” etkinliği İşletme bünyesinde faaliyet gösteren şubelerin oluşturduğu 23 takımın katılımı ile gerçekleştirildi.
TOHUMLUK BAYİLERİMİZE PİKAPLARI VERİLDİ
Ülkemizin en büyük sertifikalı hububat tohumu üreticisi olarak Genel Müdürlüğümüzün, sertifikalı tohum kullanımını yaygınlaştırma çalışmaları devam ediyor. TİGEM olarak ürettiğimiz kaliteli ve ülkemizin tüm iklim koşullarına uygun ....
TİGEM, İZMİR EXPO HAYVANCILIK FUARINDA
“Anadolu Expo Canlı Süt ve Besi Hayvanları Çiftlik Ekipmanları, Süt ve Et Teknolojileri ve Yem İhtisas Fuarları” 22-25 Mayıs 2014 tarihleri arasında İzmir’de düzenlendi.
GÖLE TARIM İŞLETMESİ ZİYARETİ
Genel Müdürümüz Mehmet Halis BİLDEN, Genel Müdür Yardımcımız Ayhan KARAYAMA ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı Ali GİRDAP, 18 Mayıs 2014 tarihinde Ardahan’da bulunan Göle Tarım İşletmesini ziyaret ettiler.
MİLLETİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN
Soma’da hayatlarını kaybeden madencilerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı sağolsun...
SUDAN İLE TARIMDA İŞ BİRLİĞİ
Türkiye-Sudan İkili Tarımsal İşbirliği ve Ortaklığı Anlaşması, Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker, Sudan Tarım ve Sulama Bakanı Ibrahim Mahmoud Hamid ve Sudan Ulusal Ekonomi ve Maliye Bakanı Bader Eldin Mahmoud Abbas’ın katıldıkları törende imzalandı.
KOÇAŞ VE KARACABEY İŞLETMELERİMİZDE EĞİTİM SEMİNERLERİ
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı Hizmet İçi Programı kapsamında Karacabey Tarım İşletmesinde 06-08 Mayıs 2014 tarihleri arasında “Güvenlik Hizmetlerini Geliştirme Semineri” yapıldı.
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI
4688 Sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunu’nun 22’nci maddesi ile Kurum İdari Kurulları, Yüksek İdari Kurul, Kamu İşveren Kurulu ve Uzlaştırma Kurulunun Teşkili ile Çalışma Usul ve Esaslarına İlişkin Yönetmelik hükümleri gereğince ...
SUDAN TARIM VE SULAMA BAKANI GÖZLÜ İŞLETMEMİZİ ZİYARET ETTİ
Türkiye-Sudan İkili Tarımsal İşbirliği ve Ortaklığı Anlaşması ile çeşitli Mutabakat Zaptları imzalamak üzere ülkemize gelen Sudan Tarım ve Sulama Bakanı ve beraberindeki heyet, 29 Nisan 2014 tarihinde Polatlı ve Gözlü İşletmelerimizi ziyaret ettiler.
MALYA TARIM İŞLETMESİ 5. YOZGAT TARIM VE HAYVANCILIK FUARINDA
24 -27 Nisan 2014 tarihleri arasında Yozgat da düzenlenen “5. Tarım ve Hayvancılık Fuarı”na, Genel Müdürlüğümüzü temsilen Malya Tarım İşletmesi katıldı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİ 1. GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK FUARINDA
24-27 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa’da ilki düzenlenen “1. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı”na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Ceylanpınar Tarım İşletmesi katıldı.
KONUKLAR TARIM İŞLETMESİNDE “İZLİ TARIM” PROJESİ TANITILDI
Gıda, Tarım Ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü, S.Ü Ziraat Fakültesi ve Konya Borsası ile Genel Müdürlüğümüzün ortaklaşa hazırladığı, “Toprağı Koruyarak Buğdayda Verim ve Kalitenin Artırılmasına Yönelik ...
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNE İL MÜDÜRLERİ GEZİSİ DÜZENLENDİ
Son yıllarda Genel Müdürlüğümüze bağlı işletmelerde yaşanan büyük teknolojik ve alt yapı dönüşümleri kapsamında dünyanın en modern tarım işletmelerinden biri haline gelen ve Genel Müdürlüğümüz toplam arazi varlığının %51’ini oluşturan Ceylanpınar ...
MASA TENİSİNDE GURURUMUZ
Masa Tenisi Federasyonunun 19-22 Nisan 2014 tarihinde İstanbul Tozkoparan Spor Salonunda düzenlediği, 24 takımın katılımı ile oynanan Türkiye Kupası takım maçlarında TİGEM Bayan Süper Lig Takımı, ...
İŞ VE YATIRIM PROGRAMLARI SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Araştırma, Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığında görevli personel ile İşletme Müdür Yardımcılarımızın katılımıyla “İş ve Yatırım Programları Semineri” düzenlendi.
POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMİ EĞİTİM SEMİNERİ
Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire Başkanlığı tarafından Polatlı Tarım İşletmesinde 08 – 11 Nisan 2014 tarihleri arasında center-pivot sulama sistemi eğitim semineri gerçekleştirildi.
6. ORTADOĞU TARIM, HAYVANCILIK, TAVUKÇULUK VE SÜT ENDÜSTRİSİ FUARI
TÜYAP tarafından Diyarbakır'da düzenlenen “6. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı” Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ile bakanlık üst düzey bürokratlarının katılımı ile 8-12 Nisan 2014 tarihleri arasında yapıldı.
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNE TEKNİK ZİYARET
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamında küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik Çorum İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ....
1.AKSARAY TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI
“1. Aksaray Tarım-Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı” 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında yapıldı. Genel Müdürlüğümüzü Koçaş Tarım İşletmesinin temsil ettiği fuarda standımızın ziyaretçileri, Genel Müdürlüğümüze bağlı işletmelerimizde...
SAYIN BAKANIMIZ MEHMET MEHDİ EKER SULTANSUYU İŞLETMEMİZİ ZİYARET ETTİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehmet Mehdi Eker, 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın açılışı için geldikleri Malatya’da Genel Müdürlüğümüze bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde ...
EKAP VE KAMU İHALE UYGULAMALARI SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Gazi Sosyal Tesisleri Başak Konferans Salonunda 24-28 Mart 2014 tarihleri arasında “EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) ve Kamu İhale Uygulamaları Semineri” düzenlendi.
SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMLUĞU TANITIM ETKİNLİĞİ
Tavas-Denizli Ziraat Odası tarafından 18 Mart 2014 tarihinde, bölge çiftçilerinin katılımıyla TİGEM sertifikalı hububat tohumluğu tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.
GÜBRELEME VE ZİRAİ MÜCADELE SEMİNERİ
İşletmelerimizin bitkisel üretim birimlerinde görev yapan personelimize yönelik “Gübreleme ve Zirai Mücadele Semineri”, 10-13 Mart 2014 tarihleri arasında TİGEM Sosyal Tesisleri Başak Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
GÖZLÜ TARIM İŞLETMESİNDE SIĞIRCILIK FAALİYETLERİ
Kuruluşundan bu yana kuru tarım yapılan Gözlü Tarım İşletmemizde son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalar ve yapılan yatırımlar neticesinde 24 bin dekar alanda sulu tarım faaliyetine başlanıldı.
ÇUKUROVA’DA SULAMA SİSTEMLERİNİN BAKIM ONARIM VE İŞLETİLMESİ EĞİTİM SEMİNERİ
Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire Başkanlığı tarafından Çukurova İşletmemizde 03-06 Mart 2014 tarihleri arasında, damla sulama sistemlerinin işletilmesi ve bakımı konusunda karşılaşılan sorunların giderilmesine ilişkin eğitim semineri düzenlendi.
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ 6 MART 2014 TARİHİNDE BAŞLADI
Genel Müdürlüğümüzün üyesi olduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Öz Ormancılık ve Tarım, Avcılık ve Balıkçılık İşçileri Sendikası (Öz-Orman İş) arasında 01.01.2013-31.12.2014 dönemine ilişkin ...
TİGEM 9. ULUSLARARASI MERSİN TARIM FUARINDA
Yirmiyi aşkın ülkeden firmaların katıldığı 9'uncu Uluslararası Mersin Tarım Fuarı, 6 Mart 2014 tarihinde CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi'nde açıldı.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KORUMA GÜVENLİK GÖREVLİSİ PERSONELİN KİMLİK YENİLEME SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Koruma Güvenlik Şube Müdürlüğünde Koruma Güvenlik Amiri, Koruma Güvenlik Görevlisi olarak çalışan personele 20-28 Şubat 2014 tarihleri arasında mevzuat gereği 5 yılda bir düzenlenmesi gereken “Kimlik Yenileme” eğitimi yapıldı.
KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ TOHUM VE HAYVANCILIK FUARINDA
Konya Ticaret Odasının öncülüğünde düzenlenen “Tohum ve Hayvancılık Fuarı” 27 Şubat 2014 tarihinde açıldı.
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE AYAK HASTALIKLARI VE TIRNAK BAKIMI SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı hizmet içi eğitim programı kapsamında “Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Semineri”, 17-21 Şubat 2014 tarihleri arasında Anadolu Tarım İşletmesinde yapıldı.
CEYLANPINAR VE GÖZLÜ TARIM İŞLETMELERİNDE BİYOGAZ TESİSLERİ EĞİTİM SEMİNERİ
Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 05-06-07 Şubat, Gözlü Tarım İşletmesinde ise 10-11-12 Şubat 2014 tarihleri arasında 28 TİGEM personeline, damızlık sığırcılık tesislerinde kurulumu tamamlanmak üzere olan biyogaz tesisleri hakkında ...
UZMAN DENETÇİ METE BULUT EMEKLİ OLDU
Genel Müdürlüğümüzde görevli Sayıştay Uzman Denetçilerinden Sayın Mete Bulut’un emekli olması sebebiyle veda yemeği düzenlendi.
TİGEM SÜPER LİGDE LİDERLİK KOLTUĞUNA OTURDU
Masa Tenisi Süper lig maçları, İzmir Halka Pınar Spor salonunda 08-09 Şubat 2014 tarihinde oynanan 5. etap maçları ile sona erdi.
DALAMAN TARIM İŞLETMESİNDE KOMPOZİT ARİFİYE ÇEŞİDİ SERTİFİKALI MISIR TOHUMU ÜRETİMİ
Dalaman Tarım İşletmesinde 2013 yılında hasadı yapılan Kompozit Arifiye çeşidi silajlık mısır tohumunun selektörleme işlemi başladı.
PROF. DR. ŞAHABETTİN ELÇİ GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Ziyarette, 1944 yılında Ziraat Fakültesi birinci sınıf öğrencisiyken 11 aylık stajını Karacabey İşletmemizde yapmış olan Prof. Dr. Şahabettin Elçi, stajında günlük halinde kaleme aldığı ve daha sonra kitaplaştırdığı “Staj Uygulama Defteri” ile ...
TİGEM GAPTARIM FUARINDA
GAPTARIM 5. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı, 6 Şubat 2014 tarihinde Gaziantep’te başladı.
KARACABEY TARIM İŞLETMESİNDE BİTKİ ÜRETİM ÇALIŞMALARI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı Hizmet İçi Eğitim Programları kapsamında Karacabey Tarım İşletmesinde 03-07 Şubat 2014 tarihleri arasında Bitki Üretim Çalışmaları Planlama Toplantısı gerçekleştirildi.
GENEL MÜDÜRÜMÜZ İÇ ANADOLU İŞLETMELERİNİ ZİYARET ETTİ
Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Halis Bilden, beraberinde Genel Müdür Yardımcılarımız ve Daire Başkanlarından oluşan bir heyet ile 31 Ocak - 3 Şubat 2014 tarihleri arasında İç Anadolu İşletmelerimize inceleme ziyareti gerçekleştirdi.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE FÜAB VE TAREKS ARASINDA İŞBİRLİĞİ
Genel Müdürlüğümüz ile Tarım Ürünleri Araç ve Gereçleri İthalat İhracat AŞ (TAREKS) ve Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) arasında hibrit mısır ve fidan üretimi alanlarında işbirliği protokolleri 16 Ocak 2014, Perşembe günü, Genel Müdürlüğümüz ....
11. eTR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın, ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin, rekabet gücünün artırılması, bilgi toplumuna dönüşümün gerçekleştirilmesine destek amacıyla verdiği "eTR Ödülleri" için TBMM'de tören düzenlendi.
EKAT SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz ve İşletmelerimizde Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde (Yüksek Gerilim) Elektrik Teknikeri, Teknisyeni ve Usta olarak görev yapan personelimizin “Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri YG Altında Çalışma Belgesi” almalarını sağlamak ....
TİGEM’DE VEDA YEMEĞİ
Genel Müdürlüğümüzün Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevli Mehmet Somuncuoğlu ve Yunus Tanrıver’in emekli olmaları sebebiyle veda yemeği düzenlendi.
ÇUKUROVA TARIM İŞLETMESİNDE GENEL ARICILIK SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı Arıcılık Programı kapsamında Çukurova Tarım İşletmesinde “Genel Arıcılık” konulu eğitim semineri 22-24 Ocak 2014 tarihleri arasında yapıldı.
TÜRKGELDİ TARIM İŞLETMESİ "4. TOHUM TEKNOLOJİLERİ TOHUMCULUK VE FİDANCILIK FUARI"NDA
İstanbul Fuar Merkezinde 10-12 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenen “4. Tohum Teknolojileri, Tohumculuk ve Fidancılık Fuarı”na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Türkgeldi Tarım İşletmesi katıldı.
ALTINOVA TARIM İŞLETMESİNDE GREYDER KULLANMA SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında İşletmelerimizin makine parklarına katılan kazıcı-yükleyici ve greyder grubu iş makinelerinin kullanımında görev alacak personelimize, Altınova Tarım İşletmemizde 20-25 Ocak 2014 tarihleri ...
KARACABEY TARIM İŞLETMESİNDE FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Karacabey Tarım İşletmemizde 2013 yılı projeli yatırımlar kapsamında, 93 dekar alanda dikilecek olan 15.465 adet yüksek telli terbiye sistemli (çift telli) bağ tesisi fidan dikim çalışmaları devam ediyor.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE “KAZICI YÜKLEYİCİ VE GREYDER OPERATÖRÜ EĞİTİM SEMİNERİ”
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında İşletmelerimizin makine parklarına katılan kazıcı-yükleyici ve greyder grubu iş makinelerinin kullanımında görev alacak personele, Ceylanpınar İşletmemizde ...
MALYA TARIM İŞLETMESİNDE “SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM” PROJESİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR ve Genel Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında, 2-20 Aralık tarihleri arasında eğitim alan 15 katılımcıya sertifikaları, İşletmede düzenlenen törenle ....
SÜRÜ YÖNETİMİ, SÜRÜ SAĞLIĞI VE KORUYUCU HEKİMLİK SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz personeline yönelik düzenlenen “Sürü Yönetimi, Sürü Sağlığı ve Koruyucu Hekimlik Semineri”, 17 ve 20 Aralık 2013 tarihlerinde 2 grup halinde gerçekleştirildi.
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Kurum İdari Kurul toplantısı, Genel Müdür Yardımcısı Ayhan KARAYAMA’nın Başkanlığında Genel Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşmiştir.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ
6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” gereği, Genel Müdürlüğümüzde çalışan personelimizin tümüne yönelikdüzenlenen“İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”, 9 Aralık 2013 tarihinde başladı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE KUZU DOĞUMLARI VE MERA ISLAHI ÇALIŞMALARI
Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ivesi popülasyonuna sahip Ceylanpınar İşletmemizde 20 Kasım 2013 tarihinde başlayan kuzu doğumlarında, sezon sonunda yaklaşık 30.000 baş kuzu doğumu bekleniyor.
TİGEM 2013 YILI SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ MARDİN’İN KIZILTEPE İLÇESİNDE YAPILDI
Daha önce Diyarbakır ve İzmir’de yapılan TİGEM Sertifikalı Hububat Tohumu Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantılarının üçüncüsü 25 Kasım 2013 Pazartesi günü Mardin-Kızıltepe’de Mova Park Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
TİGEM, “İSTANBUL 2013 BAL VE ARI ÜRÜNLERİ FUARI”NDA
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından 22-24 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesinde “İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı” düzenlendi.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE MISIR ANIZINA DOĞRUDAN EKİM YAPABİLEN AZALTILMIŞ TOPRAK İŞLEMELİ PNÖMATİK HUBUBAT EKİM MAKİNELERİ TARLA FAALİYETİNE BAŞLADI
Genel Müdürlüğümüzce Ceylanpınar Tarım İşletmesine tahsis edilen 7 adet ve 8 metre iş genişliğindeki mısır anızına doğrudan ekim yapabilen azaltılmış toprak işlemeli pnömatik ekim makineleri montajı ile sürücülere makinelerle ilgili verilen eğitimler ...
MALYA VE DALAMAN TARIM İŞLETMELERİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında alımı yapılan iş makineleri 18 Kasım 2013 tarihinde Malya ve Dalaman İşletmelerimizin makine parkına katıldı.
CEYLANPINAR İŞLETMESİNDE MISIR HASADI
2013 yılı dane mısır hasadı Ceylanpınar Tarım işletmemizde 30 Ekim 2013 tarihinde başladı.
DALAMAN TARIM İŞLETMESİNDE HUBUBAT ve FİĞ EKİMİ
Dalaman Tarım İşletmemizde; 2013 yılı güzlük hububat ve fiğ ekimine 4 Kasım 2013 tarihinde başlandı.
ÇUKUROVA TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK HUBUBAT EKİMİ
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 2 adet 8 metre iş genişliğindeki hububat ekim makineleri ile Çukurova Tarım İşlemesinde güzlük ekimlere 12 Kasım 2013 tarihinde başlandı.
TİGEM 2013 YILI SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ İKİNCİSİ İZMİR’DE YAPILDI
Sertifikalı hububat tohumunun bilgilendirme ve tanıtım toplantılarının ikincisi İzmir’de 13 Kasım 2013 Çarşamba günü gerçekleştirildi.