Skip Ribbon Commands
Skip to main content


POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMİ EĞİTİM SEMİNERİ
Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire Başkanlığı tarafından Polatlı Tarım İşletmesinde 08 – 11 Nisan 2014 tarihleri arasında center-pivot sulama sistemi eğitim semineri gerçekleştirildi.
6. ORTADOĞU TARIM, HAYVANCILIK, TAVUKÇULUK VE SÜT ENDÜSTRİSİ FUARI
TÜYAP tarafından Diyarbakır'da düzenlenen “6. Ortadoğu Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı” Sayın Bakanımız Mehmet Mehdi Eker ile bakanlık üst düzey bürokratlarının katılımı ile 8-12 Nisan 2014 tarihleri arasında yapıldı.
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNE TEKNİK ZİYARET
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nca "Sürü Yönetimi Elemanı Benim" Projesi kapsamında küçükbaş hayvanların sevk ve idaresine yönelik Çorum İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve Çorum İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ....
1.AKSARAY TARIM, HAYVANCILIK VE TEKNOLOJİLERİ FUARI
“1. Aksaray Tarım-Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı” 3-6 Nisan 2014 tarihleri arasında yapıldı. Genel Müdürlüğümüzü Koçaş Tarım İşletmesinin temsil ettiği fuarda standımızın ziyaretçileri, Genel Müdürlüğümüze bağlı işletmelerimizde...
SAYIN BAKANIMIZ MEHMET MEHDİ EKER SULTANSUYU İŞLETMEMİZİ ZİYARET ETTİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanımız Sayın Mehmet Mehdi Eker, 8. Doğu ve Güneydoğu Anadolu Tarım Teknolojileri, Makine, Hayvancılık ve Gıda Fuarı'nın açılışı için geldikleri Malatya’da Genel Müdürlüğümüze bağlı Sultansuyu Tarım İşletmesi'nde ...
EKAP VE KAMU İHALE UYGULAMALARI SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Gazi Sosyal Tesisleri Başak Konferans Salonunda 24-28 Mart 2014 tarihleri arasında “EKAP (Elektronik Kamu Alımları Platformu) ve Kamu İhale Uygulamaları Semineri” düzenlendi.
SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMLUĞU TANITIM ETKİNLİĞİ
Tavas-Denizli Ziraat Odası tarafından 18 Mart 2014 tarihinde, bölge çiftçilerinin katılımıyla TİGEM sertifikalı hububat tohumluğu tanıtım etkinliği gerçekleştirildi.
GÜBRELEME VE ZİRAİ MÜCADELE SEMİNERİ
İşletmelerimizin bitkisel üretim birimlerinde görev yapan personelimize yönelik “Gübreleme ve Zirai Mücadele Semineri”, 10-13 Mart 2014 tarihleri arasında TİGEM Sosyal Tesisleri Başak Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
GÖZLÜ TARIM İŞLETMESİNDE SIĞIRCILIK FAALİYETLERİ
Kuruluşundan bu yana kuru tarım yapılan Gözlü Tarım İşletmemizde son yıllarda gerçekleştirilen çalışmalar ve yapılan yatırımlar neticesinde 24 bin dekar alanda sulu tarım faaliyetine başlanıldı.
ÇUKUROVA’DA SULAMA SİSTEMLERİNİN BAKIM ONARIM VE İŞLETİLMESİ EĞİTİM SEMİNERİ
Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire Başkanlığı tarafından Çukurova İşletmemizde 03-06 Mart 2014 tarihleri arasında, damla sulama sistemlerinin işletilmesi ve bakımı konusunda karşılaşılan sorunların giderilmesine ilişkin eğitim semineri düzenlendi.
TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ GÖRÜŞMELERİ 6 MART 2014 TARİHİNDE BAŞLADI
Genel Müdürlüğümüzün üyesi olduğu Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Öz Ormancılık ve Tarım, Avcılık ve Balıkçılık İşçileri Sendikası (Öz-Orman İş) arasında 01.01.2013-31.12.2014 dönemine ilişkin ...
TİGEM 9. ULUSLARARASI MERSİN TARIM FUARINDA
Yirmiyi aşkın ülkeden firmaların katıldığı 9'uncu Uluslararası Mersin Tarım Fuarı, 6 Mart 2014 tarihinde CNR Expo Yenişehir Fuar Merkezi'nde açıldı.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ KORUMA GÜVENLİK GÖREVLİSİ PERSONELİN KİMLİK YENİLEME SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Koruma Güvenlik Şube Müdürlüğünde Koruma Güvenlik Amiri, Koruma Güvenlik Görevlisi olarak çalışan personele 20-28 Şubat 2014 tarihleri arasında mevzuat gereği 5 yılda bir düzenlenmesi gereken “Kimlik Yenileme” eğitimi yapıldı.
KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ TOHUM VE HAYVANCILIK FUARINDA
Konya Ticaret Odasının öncülüğünde düzenlenen “Tohum ve Hayvancılık Fuarı” 27 Şubat 2014 tarihinde açıldı.
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE AYAK HASTALIKLARI VE TIRNAK BAKIMI SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı hizmet içi eğitim programı kapsamında “Ayak Hastalıkları ve Tırnak Bakımı Semineri”, 17-21 Şubat 2014 tarihleri arasında Anadolu Tarım İşletmesinde yapıldı.
CEYLANPINAR VE GÖZLÜ TARIM İŞLETMELERİNDE BİYOGAZ TESİSLERİ EĞİTİM SEMİNERİ
Ceylanpınar Tarım İşletmesinde 05-06-07 Şubat, Gözlü Tarım İşletmesinde ise 10-11-12 Şubat 2014 tarihleri arasında 28 TİGEM personeline, damızlık sığırcılık tesislerinde kurulumu tamamlanmak üzere olan biyogaz tesisleri hakkında ...
UZMAN DENETÇİ METE BULUT EMEKLİ OLDU
Genel Müdürlüğümüzde görevli Sayıştay Uzman Denetçilerinden Sayın Mete Bulut’un emekli olması sebebiyle veda yemeği düzenlendi.
TİGEM SÜPER LİGDE LİDERLİK KOLTUĞUNA OTURDU
Masa Tenisi Süper lig maçları, İzmir Halka Pınar Spor salonunda 08-09 Şubat 2014 tarihinde oynanan 5. etap maçları ile sona erdi.
DALAMAN TARIM İŞLETMESİNDE KOMPOZİT ARİFİYE ÇEŞİDİ SERTİFİKALI MISIR TOHUMU ÜRETİMİ
Dalaman Tarım İşletmesinde 2013 yılında hasadı yapılan Kompozit Arifiye çeşidi silajlık mısır tohumunun selektörleme işlemi başladı.
PROF. DR. ŞAHABETTİN ELÇİ GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMINDA ZİYARET ETTİ
Ziyarette, 1944 yılında Ziraat Fakültesi birinci sınıf öğrencisiyken 11 aylık stajını Karacabey İşletmemizde yapmış olan Prof. Dr. Şahabettin Elçi, stajında günlük halinde kaleme aldığı ve daha sonra kitaplaştırdığı “Staj Uygulama Defteri” ile ...
TİGEM GAPTARIM FUARINDA
GAPTARIM 5. Tarım, Tarım Teknolojileri ve Hayvancılık Fuarı, 6 Şubat 2014 tarihinde Gaziantep’te başladı.
KARACABEY TARIM İŞLETMESİNDE BİTKİ ÜRETİM ÇALIŞMALARI PLANLAMA TOPLANTISI YAPILDI
Genel Müdürlüğümüz 2014 yılı Hizmet İçi Eğitim Programları kapsamında Karacabey Tarım İşletmesinde 03-07 Şubat 2014 tarihleri arasında Bitki Üretim Çalışmaları Planlama Toplantısı gerçekleştirildi.
GENEL MÜDÜRÜMÜZ İÇ ANADOLU İŞLETMELERİNİ ZİYARET ETTİ
Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Halis Bilden, beraberinde Genel Müdür Yardımcılarımız ve Daire Başkanlarından oluşan bir heyet ile 31 Ocak - 3 Şubat 2014 tarihleri arasında İç Anadolu İşletmelerimize inceleme ziyareti gerçekleştirdi.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE FÜAB VE TAREKS ARASINDA İŞBİRLİĞİ
Genel Müdürlüğümüz ile Tarım Ürünleri Araç ve Gereçleri İthalat İhracat AŞ (TAREKS) ve Fidan Üreticileri Alt Birliği (FÜAB) arasında hibrit mısır ve fidan üretimi alanlarında işbirliği protokolleri 16 Ocak 2014, Perşembe günü, Genel Müdürlüğümüz ....
11. eTR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU
TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı'nın, ekonomide ve toplumsal yaşamda kalitenin, verimliliğin, rekabet gücünün artırılması, bilgi toplumuna dönüşümün gerçekleştirilmesine destek amacıyla verdiği "eTR Ödülleri" için TBMM'de tören düzenlendi.
EKAT SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz ve İşletmelerimizde Elektrik Kuvvetli Akım Tesislerinde (Yüksek Gerilim) Elektrik Teknikeri, Teknisyeni ve Usta olarak görev yapan personelimizin “Elektrik Kuvvetli Akım Tesisleri YG Altında Çalışma Belgesi” almalarını sağlamak ....
TİGEM’DE VEDA YEMEĞİ
Genel Müdürlüğümüzün Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda görevli Mehmet Somuncuoğlu ve Yunus Tanrıver’in emekli olmaları sebebiyle veda yemeği düzenlendi.
ÇUKUROVA TARIM İŞLETMESİNDE GENEL ARICILIK SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün 2014 yılı Arıcılık Programı kapsamında Çukurova Tarım İşletmesinde “Genel Arıcılık” konulu eğitim semineri 22-24 Ocak 2014 tarihleri arasında yapıldı.
TÜRKGELDİ TARIM İŞLETMESİ "4. TOHUM TEKNOLOJİLERİ TOHUMCULUK VE FİDANCILIK FUARI"NDA
İstanbul Fuar Merkezinde 10-12 Ocak 2014 tarihleri arasında düzenlenen “4. Tohum Teknolojileri, Tohumculuk ve Fidancılık Fuarı”na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Türkgeldi Tarım İşletmesi katıldı.
ALTINOVA TARIM İŞLETMESİNDE GREYDER KULLANMA SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında İşletmelerimizin makine parklarına katılan kazıcı-yükleyici ve greyder grubu iş makinelerinin kullanımında görev alacak personelimize, Altınova Tarım İşletmemizde 20-25 Ocak 2014 tarihleri ...
KARACABEY TARIM İŞLETMESİNDE FİDAN DİKİM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Karacabey Tarım İşletmemizde 2013 yılı projeli yatırımlar kapsamında, 93 dekar alanda dikilecek olan 15.465 adet yüksek telli terbiye sistemli (çift telli) bağ tesisi fidan dikim çalışmaları devam ediyor.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE “KAZICI YÜKLEYİCİ VE GREYDER OPERATÖRÜ EĞİTİM SEMİNERİ”
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında İşletmelerimizin makine parklarına katılan kazıcı-yükleyici ve greyder grubu iş makinelerinin kullanımında görev alacak personele, Ceylanpınar İşletmemizde ...
MALYA TARIM İŞLETMESİNDE “SÜRÜ YÖNETİMİ ELEMANI BENİM” PROJESİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, İŞKUR ve Genel Müdürlüğümüzün ortaklaşa düzenlediği “Sürü Yönetimi Elemanı Benim” Projesi kapsamında, 2-20 Aralık tarihleri arasında eğitim alan 15 katılımcıya sertifikaları, İşletmede düzenlenen törenle ....
SÜRÜ YÖNETİMİ, SÜRÜ SAĞLIĞI VE KORUYUCU HEKİMLİK SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz personeline yönelik düzenlenen “Sürü Yönetimi, Sürü Sağlığı ve Koruyucu Hekimlik Semineri”, 17 ve 20 Aralık 2013 tarihlerinde 2 grup halinde gerçekleştirildi.
TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KURUM İDARİ KURUL TOPLANTISI YAPILDI
Kurum İdari Kurul toplantısı, Genel Müdür Yardımcısı Ayhan KARAYAMA’nın Başkanlığında Genel Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşmiştir.
GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ EĞİTİM SEMİNERİ
6331 sayılı “İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu” gereği, Genel Müdürlüğümüzde çalışan personelimizin tümüne yönelikdüzenlenen“İş Sağlığı ve Güvenliği Eğitimi”, 9 Aralık 2013 tarihinde başladı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE KUZU DOĞUMLARI VE MERA ISLAHI ÇALIŞMALARI
Türkiye’nin ve dünyanın en büyük ivesi popülasyonuna sahip Ceylanpınar İşletmemizde 20 Kasım 2013 tarihinde başlayan kuzu doğumlarında, sezon sonunda yaklaşık 30.000 baş kuzu doğumu bekleniyor.
TİGEM 2013 YILI SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTILARININ ÜÇÜNCÜSÜ MARDİN’İN KIZILTEPE İLÇESİNDE YAPILDI
Daha önce Diyarbakır ve İzmir’de yapılan TİGEM Sertifikalı Hububat Tohumu Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantılarının üçüncüsü 25 Kasım 2013 Pazartesi günü Mardin-Kızıltepe’de Mova Park Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.
TİGEM, “İSTANBUL 2013 BAL VE ARI ÜRÜNLERİ FUARI”NDA
Türkiye Arı Yetiştiricileri Merkez Birliği tarafından 22-24 Kasım 2013 tarihleri arasında İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesinde “İstanbul Bal ve Arı Ürünleri Fuarı” düzenlendi.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE MISIR ANIZINA DOĞRUDAN EKİM YAPABİLEN AZALTILMIŞ TOPRAK İŞLEMELİ PNÖMATİK HUBUBAT EKİM MAKİNELERİ TARLA FAALİYETİNE BAŞLADI
Genel Müdürlüğümüzce Ceylanpınar Tarım İşletmesine tahsis edilen 7 adet ve 8 metre iş genişliğindeki mısır anızına doğrudan ekim yapabilen azaltılmış toprak işlemeli pnömatik ekim makineleri montajı ile sürücülere makinelerle ilgili verilen eğitimler ...
MALYA VE DALAMAN TARIM İŞLETMELERİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında alımı yapılan iş makineleri 18 Kasım 2013 tarihinde Malya ve Dalaman İşletmelerimizin makine parkına katıldı.
CEYLANPINAR İŞLETMESİNDE MISIR HASADI
2013 yılı dane mısır hasadı Ceylanpınar Tarım işletmemizde 30 Ekim 2013 tarihinde başladı.
DALAMAN TARIM İŞLETMESİNDE HUBUBAT ve FİĞ EKİMİ
Dalaman Tarım İşletmemizde; 2013 yılı güzlük hububat ve fiğ ekimine 4 Kasım 2013 tarihinde başlandı.
ÇUKUROVA TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK HUBUBAT EKİMİ
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 2 adet 8 metre iş genişliğindeki hububat ekim makineleri ile Çukurova Tarım İşlemesinde güzlük ekimlere 12 Kasım 2013 tarihinde başlandı.
TİGEM 2013 YILI SERTİFİKALI HUBUBAT TOHUMU BİLGİLENDİRME TOPLANTISININ İKİNCİSİ İZMİR’DE YAPILDI
Sertifikalı hububat tohumunun bilgilendirme ve tanıtım toplantılarının ikincisi İzmir’de 13 Kasım 2013 Çarşamba günü gerçekleştirildi.
ALTINOVA İŞLETMESİNDE “KAZICI YÜKLEYİCİ” EĞİTİM SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün projeli yatırımları kapsamında işletmelerimizin makine parklarına katılan “kazıcı-yükleyici” iş makineleri kullanımında görev alacak personele, Altınova Tarım İşletmesinde 11-15 Kasım 2013 tarihleri arasında eğitim semineri verildi.
ÇUKUROVA TARIM İŞLETMESİ “ADANA TARIM FUARI”NDA
06-10 Kasım 2013 tarihleri arasında düzenlenen “Adana 7. Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı”na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Çukurova Tarım İşletmesi katıldı.
CEYLANPINAR İŞLETMESİNİN DOĞRUDAN EKİM YAPABİLEN AZALTILMIŞ TOPRAK İŞLEMELİ PNÖMATİK HUBUBAT EKİM MAKİNELERİ
Ceylanpınar İşletmemize tahsisi yapılan 7 adet 8 metre iş genişliğindeki doğrudan ekim yapabilen azaltılmış toprak işlemeli pnömatik hububat ekim makineleri 31 Ekim 2013 tarihinde İşletmenin makine parkına katıldı.
POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE KENDİ YÜRÜR YEMLEME VAGONLARI BAKIM SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüzün 2013 yılı modernizasyon projesi kapsamında, İşletmelerimizin makine parkına yeni katılan 20m3 kapasiteli kendi yürür yemleme vagonları için Polatlı Tarım İşletmesinde 23-25 Ekim 2013 tarihleri arasında eğitim semineri verildi.
KARACABEY TARIM İŞLETMESİ YETİŞTİRMESİ ELİT TAYLARIN SATIŞI
Genel Müdürlüğümüze bağlı Anadolu, Karacabey, Sultansuyu yetiştirmesi tayların bu yılki yedinci ve son satışı 24 Ekim 2013 Perşembe günü İstanbul Veli Efendi Hipodromunda gerçekleştirildi.
ÇİFTÇİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI
Genel Müdürlüğümüzün faaliyetlerini ve gerçekleştirilen yatırımlarını tanıtmak üzere Ceylanpınar Tarım İşletmesinde Bölge çiftçileri ile bir araya gelindi.
TİGEM’İN SPORA DESTEĞİ
TİGEM Spor Kulübü’nün ev sahipliğini yaptığı Avrupa Kadınlar Kupası (Ettu Cup) 4. grup 2. tur maçları 19-20 Ekim 2013 tarihinde Ankara Mamak Spor Salonunda yapıldı.
TİGEM'DE BAYRAMLAŞMA
Kurban Bayramı sonrası Genel Müdürlüğümüz ve Sosyal Tesislerimizde 21 Ekim Pazartesi günü tüm personelimizin katılımı ile bayramlaşma gerçekleştirildi.
TİGEM’İN YENİ BUĞDAY ÇEŞİTLERİ YOK SATIYOR
Genel Müdürlüğümüz tarafından yeni üretim desenine alınan buğday çeşitlerimizden Aldane, Selimiye, Bereket, Cemre, Tosunbey, Zühre ve Eminbey çeşitlerine çiftçilerimizin ilgisi oldukça yoğun.
"DÜNDEN BUGÜNE SERTİFİKALI TOHUM" TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Sayın Mehmet Mehdi Eker, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünde (TAGEM) düzenlenen "Dünden Bugüne Sertifikalı Tohum" konulu bilgilendirme toplantısına katıldı.
KARACABEY TARIM İŞLETMESİ "BURSA TARIM FUARI"NDA
TÜYAP tarafından 01-05 Ekim 2013 tarihleri arasında düzenlenen "Bursa 11. Uluslararası Tarım, Tohumculuk, Fidancılık ve Süt Endüstrisi ve Uluslararası Hayvancılık ve Ekipmanları Fuarı"na Genel Müdürlüğümüzü temsilen Karacabey Tarım İşletmesi katıldı.
TİGEM SPOR KULUBÜ SÜPER LİG KADIN TAKIMI AVRUPA SINAVINDA
Türkiye Masa Tenisi 2012-2013 Sezonu Türkiye Süper Lig'ini 4. sırada bitiren TİGEM Spor Kadın Masa Tenisi Takımı Türkiye'yi Avrupa kupalarında temsil etmeye hak kazandı.
ANADOLU TARIM İŞLETMESİ YETİŞTİRMESİ ELİT TAYLARIN SATIŞI
8 Ekim 2013 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda gerçekleştirilen Anadolu Tarım İşletmesi yetiştirmesi Safkan Elit Arap Tayı satışlarında, ortalama 163 bin 333 TL ile toplam 2 milyon 450 bin TL gelir elde edildi.
KIRGIZİSTAN - BİŞKEK’TE “ORTA ASYA MODERN TARIM TEKNİKLERİ VE BİTKİ BESLEME KONGRESİ VE İŞ FORUMU” YAPILDI
Kırgızistan’ın Başkenti Bişkek’te 1-3 Ekim tarihleri arasında düzenlenen “Orta Asya Modern Tarım Teknikleri ve Bitki Besleme Kongresi ve İş Formuna” kurumumuzu temsilen Genel Müdür Yardımcımız Ayhan KARAYAMA ile Tarla Bitki Şube Müdürümüz.....
FAS EL-JADİDE'DE 6. SALON DU CHEVAL ATÇILIK FUARI
FAS Kıralı VI. Muhammed'in hamiliğinde, FAS Atçılık Şovu Topluluğu Başkanı Prens Moulay Abdellah ALAOUİ'nin Başkanlığında, 1-6 Ekim tarihleri arasında Fas El-Jadide'de 6. Salon du Cheval Atçılık Fuarı gerçekleştirildi.
SOMALİ TARIM HEYETİ TİGEM’DE
Türk Tarımını ve kamu-özel sektör işbirliğini incelemek üzere ülkemize gelen Somali Tarım Heyeti 02 Ekim 2013 Çarşamba günü Genel Müdürlüğümüzü ziyaret etti.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİM
Ceylanpınar Tarım İşletmesinde güzlük ekimler, İşletme ve ülkemize hayırlı olması temennileriyle 30 Eylül 2013 tarihinde başladı.
GÖZLÜ TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİMİ
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 4 adet ve 8 metre iş genişliğindeki pnömatik hububat ekim makineleri ile Gözlü İşletmemizde güzlük ekimlere 18 Eylül 2013 tarihinde başlandı.
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİMİ
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 1 adet ve 8 metre iş genişliğindeki pnömatik hububat ekim makinesi ile Anadolu İşletmemizde güzlük ekimlere 20 Eylül 2013 tarihinde başlandı.
ÇİFTÇİ EĞİTİMİ VE TOHUM ÇEŞİT TANITIMI DEVAM EDİYOR
TİGEM, bayiler aracılığıyla çiftçilere buğday tarımının inceliklerini öğretmeye ve tohum çeşitlerinin tanıtımına yönelik eğitimlerine Afyon/Sinanpaşa ilçesinde devam ediyor.
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNDE SULAMA VE EKİM ÇALIŞMALARI
Ulaş İşletmemizin 2013 yılı yatırım programı kapsamında yer alan center-pivot ve yağmurlama sulama sistemlerinin yapımına başlandı.
SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİM
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 3 adet ve 8 metre iş genişliğindeki pnömatik hububat ekim makineleri ile Sultansuyu İşletmemizde güzlük ekimlere 26 Eylül 2013 tarihinde başlandı.
VANUATU’LU HEYET POLATLI İŞLETMEMİZİ ZİYARET ETTİ
Vanuatu Cumhuriyeti Tarım Bakanı ve beraberindeki heyet 24 Eylül 2013 tarihinde Polatlı Tarım İşletmemizi ziyaret etti.
POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE KOÇ KATIMI VE GÜZLÜK EKİMİ
Genel Müdürlüğümüzün 2012 yılı projeli yatırımlar kapsamında aldığı 5 adet 8 metre iş genişliğindeki pnömatik hububat ekim makineleri ile 16 Eylül 2013 tarihinde güzlük ekimlere başlandı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE FISTIK VE SİLAJ MISIR HASADI
Ceylanpınar Tarım İşletmemizde, 26.997 dekar alandaki fıstık ağaçlarının 2013 yılı hasadı 16 Eylül tarihinde başladı.
ÇİFTÇİ EĞİTİM SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz ile Hayvancılık Genel Müdürlüğü (HAYGEM) arasında Doğu Anadolu Projesi (DAP) ve Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) kapsamındaki hayvan yetiştiricilerine yönelik İşletmelerimizde eğitimler gerçekleştirilmesi amacıyla imzalanan ...
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNDE YENİLEME ÇALIŞMALARI
Ulaş Tarım İşletmemizde kalorifer kazanları ile yaklaşık 3.000 metre kalorifer hattı ve lojman içi tesisatlarının devam eden yenileme işlemlerinin 5 Ekim 2013 tarihine kadar bitirilmesi bekleniyor.
KOÇAŞ TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİM
Koçaş İşletmemizde güzlük hububat ekilişlerine 24 Eylül 2013 tarihinde başlandı.
SULTANSUYU YETİŞTİRMESİ ELİT TAYLARIN SATIŞI YAPILDI
Genel Müdürlüğümüzün 2013 yılı safkan elit Arap tayı satışları, Sultansuyu İşletmemize ait tayların satışı ile başladı.
TİGEM 2. DİYARBAKIR KÜLTÜR VE KARPUZ FESTİVALİNDE
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Diyarbakır Valiliği’nin işbirliğinde düzenlenen 2. Diyarbakır Kültür ve Karpuz Festivali Diyarbakır’da kutlanıyor.
EKECEĞİN TOHUMU GÖREREK AL
TİGEM Türkiye’de bir ilki gerçekleştirip başak, dane ve tohum çeşit özellikleri açıklamalarının yer aldığı PVC blister ambalajlı tohum numunelikleri ve sergi panoları hazırlayarak bayi işyerlerinde üreticilerin beğenisine sundu.
MALYA TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİMLERE BAŞLANDI
16 Eylül 2013 tarihinde Malya İşletmemizde başlayan ekilişlerde, bu yıl 49.413 dekar buğday, 13.070 dekar arpa ve 2.800 dekar tohumluk fiğ olmak üzere toplam 67.557 dekar yapılacak olan güzlük ekilişlerin 20 günde tamamlanması planlanıyor.
KONUKLAR TARIM İŞLETMESİNDE GÜZLÜK EKİMLER
Konuklar Tarım İşletmesindegüzlük ekime, bereketli bir yıl ve rahmetin bol olması dualarıyla, 18 Eylül 2013 tarihinde başlandı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE CENTER PİVOT SULAMA SİSTEMLERİ EĞİTİM SEMİNERİ
Genel Müdürlüğümüz Tarımsal Yapılar ve Sulama Daire Başkanlığınca 16-20 Eylül 2013 tarihleri arasında Ceylanpınar Tarım İşletmesinde, center-pivot sulama sistemlerinin işletilmesi ve bakımları konusunda
POLATLI TARIM İŞLETMESİNDE TOHUM SEVKİYATI
Polatlı İşletmemizde tohumluk satışına 9 Eylül 2013 tarihinde başlanıldı.
POLATLI’DA CENTER PİVOT VE YAĞMURLAMA SULAMA SİSTEMLERİ
2013 yılı projeli yatırımlar kapsamında Polatlı Tarım İşletmesinde kurulması planlanan center-pivot ve yağmurlama sulama sistemleri ile yaklaşık 4.732 dekar tarım alanının sulu ziraata açılması hedefleniyor.
ALTINOVA TARIM İŞLETMEMİZDE GÜZLÜK EKİMLER BAŞLADI
Genel Müdürlüğümüze bağlı işletmeler arasında arazi varlığı açısından en büyük ikinci işletme olanAltınova Tarım İşletmesinde 2013-2014 yılı güzlük hububat ekilişi 17 Eylül 2013 tarihinde başladı.
ULAŞ TARIM İŞLETMESİNDE PATATES VE NOHUT HASADI
Ulaş İşletmemizde 2013 yılı 5 çeşit elit kademedeki patates hasadı 16 Eylül’de başladı.
MALYA İŞLETMEMİZDE KOÇ KATIMI
Malya Tarım İşletmesi’nde koç katımı 13.09.2013 tarihinde başladı. Yaklaşık 45 gün sürecek olan koç katımı boyunca 2.600 baş Malya ve 1.800 baş Akkaraman olmak üzere toplam 4.400 baş koyun koç katımına alınacak.
KARACABEY’DE YENİ PAKETLEME SİSTEMİ
Karacabey İşletmemizde bu yıl kurulan Tam Otomatik Paketleme, Paletleme ve Streçleme Sistemi bölge ilçelerinin muhtarlarına tanıtıldı.
DOĞAL BAL SATIŞLARIMIZ DEVAM EDİYOR
Genel Müdürlüğümüzün Dalaman, Çukurova ve Gökhöyük Tarım İşletmelerinde yürütülen 2013 yılı arıcılık faaliyetleri yaz dönemi itibariyle tamamlandı.
ÇİFTÇİ EĞİTİMİ İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Genel Müdürlüğümüz ile Hayvancılık Genel Müdürlüğü (HAYGEM) arasında “Çiftçi Eğitimi İşbirliği Protokolü” imzalandı.
TİGEM KOŞUSU YAPILDI
​​Her yıl geleneksel olarak yapılan TİGEM Koşusu, bu yılda Ankara 75.Yıl Hipodromunda gerçekleştirildi.
İNSAN KAYNAKLARI ve EĞİTİM DAİRE BAŞKANIMIZ MUZAFFER ÇOBAN YENİ GÖREVİNE UĞURLANDI
Genel Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanlığı görevini beş yıla yakın bir süre büyük bir başarı ile icra eden mesai arkadaşımız Muzaffer ÇOBAN, düzenlenen veda yemeği ile yeni görevine uğurlandı.
TÜRKGELDİ TARIM İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜNDE SİLAJ MISIR
Türkgeldi Tarım İşletmemizde, fiğ üzeri 2. ürün olarak ekimi yapılan 2000 dekar silajlık mısırın hasadına 1 Eylül 2013 tarihinde başlandı
ANADOLU TARIM İŞLETMESİNDE YOL YAPIMI
​Anadolu Tarım İşletmesinde parsel yolu yapımı çalışmaları devam ediyor.
KOÇAŞ TARIM İŞLETMESİNDE HASAT
Koçaş Tarım İşletmesinde silaj mısır hasadına 26 Ağustos 2013 tarihinde başlandı.
BİRİNCİ SINIF KOŞU TAYI SATIŞLARIMIZIN DÖRDÜNCÜSÜ YAPILDI
Genel Müdürlüğümüzün 2013 yılı 1. sınıf koşu tayı satışlarının dördüncüsü, 20 Ağustos Salı günü Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi taylarının satışı ile gerçekleşti.
ALTINOVA TARIM İŞLETMESİNDE 90 ADET DERİN KUYU AÇIMINA BAŞLANDI
Altınova İşletmemizde 90 adet derinsu kuyusunun açılmasıyla ilgili çalışmalar İşletmenin 71 nolu parselinde 15 Ağustos 2013 tarihinde başladı.
TİGEM'DE ÇİFTÇİLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR
TİGEM olarak, tarım ve tarıma dayalı sanayinin ihtiyacı olan kaliteli ham madde üretimindeki ana öğe olan sertifikalı hububat tohumluğu üretiminde üstlenmiş olduğumuz görev ve sorumluluk bilincimiz doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalar hızla devam ediyor.
KARAKÖY TARIM İŞLETMESİNDE YAVRU SÜLÜNLER DOĞAYA BIRAKILDI
Orman ve Su İşleri Bakanlığı XI. Bölge Müdürlüğüne bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Şefliği ile yürütülen ortak çalıma neticesinde, Karaköy İşletmemiz Kiraztepe mevkiinde 2000 adet yavru sülün 14 Ağustos 2013 tarihinde doğaya bırakıldı.
CEYLANPINAR TARIM İŞLETMESİNDE DOĞAL TİGEM BALI
Genel Müdürlüğümüze bağlı İşletmelerimizde tamamen doğal olarak elde edilen TİGEM balları, Ceylanpınar Tarım İşletmesinde satışa sunuldu.
HAYVAN SAĞLIĞINDA YENİ BİR TEKNOLOJİ
Genel Müdürlüğümüz teknik elemanları tarafından, Hayvancılık Daire Başkanlığı koordinasyonunda Elisa yöntemiyle serolojik kan taramaları, mobil laboratuar cihazlarıyla Dalaman Tarım İşletmesinde yapılıyor.
TİGEM'DE BAYRAM SEVİNCİ
Ramazan Bayramı sonrası bayramlaşma merasimi, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve personelimizin katılımı ile 12 Ağustos Pazartesi sabahı TİGEM Sosyal Tesislerinde, öğleden sonra ise Genel Müdürlük Yemekhanesinde gerçekleştirildi.