KANADA HEYETİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜ ZİYARET ETTİ

 

Kanada’nın Alberta Eyaleti Tarım ve Ormancılık Bakanlığı öncülüğünde ve Kanada Büyükelçiliği organizasyonunda bir heyet, Türkiye ziyaretleri kapsamında 25 Eylül 2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüze geldi.

Alberta Bakanlık yetkililerinin yanı sıra büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, genetik ve çiftlik yönetimi konularında çeşitli sivil toplum örgütü ve özel sektör temsilcilerinin katıldığı toplantı Genel Müdürümüz Mehmet Taşan’ın yanı sıra Genel Müdür Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Özbayat, Hayvancılık Daire Başkanı Mehmet Şahin ve APK Daire Başkanı Sait Kocabay katıldılar.

TİGEM tanıtım filminin gösterilmesinin ardından Genel Müdürümüz Mehmet Taşan konuklara Genel Müdürlüğümüzün damızlık hayvan yetiştiriciliği faaliyeti ve son yıllardaki projeler ile ilgili bilgi verdi. Konukların uzmanlık alanlarına göre yapılabilecek işbirliklerinin konuşulduğu toplantıda, karşılıklı teknik düzeyde bilgi paylaşımı gerçekleştirildi.

Ziyaretlerinden mutluluk duyduklarını ifade eden Kanada heyeti en kısa zamanda Türkiye ile ortak projeler uygulamaya koymak için çalışacaklarını dile getirerek Genel Müdürlüğümüzden ayrıldı.