KONUKLAR TARIM İŞLETMESİ “KONYA SULAMA TEKNOLOJİLERİ VE BİTKİ BESLEME FUARI”NA KATILDI

 

“Konya Sulama Teknolojileri ve Bitki Besleme Fuarı” 7-10 Eylül 2017 tarihleri arasında Konya Ticaret Odası - TÜYAP Konya Uluslararası Fuar Merkezinde yapıldı.

Genel Müdürlüğümüzü temsilen Konuklar Tarım İşletmesinin yer aldığı ve Tüyap Konya Fuarcılık A.Ş tarafından organize edilen fuarda TİGEM standına vatandaşlarımız yoğun ilgi gösterdi.

Fuarı ziyarete gelen katılımcılara, uzman personelimiz tarafından Türkiye’nin en büyük sertifikalı hububat tohumu üreticisi ve üstün vasıflı damızlık hayvan yetiştiricisi olan TİGEM ve işletmelerimizde üretimi yapılan sertifikalı tohum çeşitleri hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Sertifikalı tohumluğun ne olduğu, sertifikalı tohumluk kullanımının önemi, üstün vasıflı büyükbaş ve küçükbaş damızlık materyallerin üretimi ve özellikleri hakkında kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı fuarda, katılımcılara TİGEM’in tanıtım broşürleri dağıtıldı.

Ayrıca fuara katılan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Sayın Nazım Çavuşoğlu standımızı ziyaret ederek TİGEM hakkında detaylı bilgiler aldı.