SULTANSUYU TARIM İŞLETMESİ KOŞUSU'NU SAADIN GÜCÜ KAZANDI

 

2017 yılı Sultansuyu Tarım İşletmesi Koşusu (Açık - G2 / DH), 26 Ağustos Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlendi.

4 yaşlı 8 Arap atının katıldığı ve kum pistte 1500 metre mesafede gerçekleştirilen koşuyu; Uğur Kazancı'nın sahibi olduğu Karacabey Tarım İşletmesi  yetiştirmesi doru erkek safkan SAADIN GÜCÜ (İzbatur - Allıbahar / Sideways) isimli safkan kazandı. Jokeyi Halis Karataş ile bu önemli koşuyu kazanan safkan, başarılı yarış kariyerine bir yenisini ekleyerek 22. startında 11. birinciliğine ulaşmış oldu.

Koşunun ikinciliğini DENİZİM (Altaha-İlkehanım/Yelhan)  elde ederken,  ALPTUĞHAN (Araslı-Sevinçkan/ Özgün) üçüncü, CEFAKEŞ (Bilgin-Bilgekız/Hisarhan) ise dördüncü oldu. 

Kazanan SAADIN GÜCÜ için koşunun bitiriş derecesi 1.44.11 olarak kayıtlara geçerken, farklar ise Baş - 2,5 Boy - 1,5 Boy şeklinde sonuçlandı.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi Uğur Kazancı'ya kupasını, Genel Müdürlüğümüz İnsan Kaynakları Eğitim Dairesi Başkanı Mehmet Mithat Hitit verdi.

Kazanan atın yetiştirildiği Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Şerafettin Zeybek ise günün anısına kupasını, Atçılık Daire Başkanımız Gürsel Gökkaya'dan aldı.

Törene ayrıca Tarımsal Eğitim ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı ve YKK Genel Koordinatörü Murat Durmaz, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Haldun Kenan, Sultansuyu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Abdullah Güler, Karacabey Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Muhammet Yalçınkaya, Anadolu Tarım İşletmesi personeli veteriner hekimi Jülide Vatansever, Sultansuyu Tarım İşletmesi personeli tekniker Murat Uzun ile Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.