KARACABEY TARIM İŞLETMESİ YETİŞTİRMESİ 2. KOŞU TAYI SATIŞI YAPILDI

  

Genel Müdürlüğümüzün 2017 yılı son koşu tayı satışı, 22 Ağustos 2017 tarihinde Karacabey Tarım İşletmesinde gerçekleştirildi. 

Karacabey İşletmesinin yetiştirdiği 1’li ve 2’li tayların camianın beğenisine sunulduğu satışta, ortalama 33 bin 368 TL fiyatla toplam 38 tay satıldı. 

Yoğun hava muhalefeti nedeniyle gerçekleşen oldukça düşük katılıma rağmen toplam 1 milyon 268 bin TL satış hasılatı elde edilen açık artırmada, Çetin Özdil’in satın aldığı “Mezithaber” ve Reşat Arslan’ın satın aldığı “Kocamemed” isimli taylar en yüksek fiyatla 100’er bin TL’ye satıldı. 

Satışlarda Mezithaber ve Kocamemed’i, 80 bin TL bedel ile Mozaik Tarım A.Ş’nin satın aldığı "Mahmut" ve "Çillimenaf" isimli 2’li erkek taylar takip etti. 

Genel Müdürlüğümüzün 2017 yılında düzenleyeceği ilk elit tay satışında, Anadolu yetiştirmesi elit taylarımız 26 Eylül 2017 Salı günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda düzenlenecek ihaleyle camianın beğenisine sunulacak. 

Genel Müdür Yardımcımız ve Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Sami Gürbüz’ün açılış konuşması ile başlayan açık artırmanın detayları şöyle: