TİGEM’DE KURBAN BAYRAMI SONRASI BAYRAMLAŞMA MERASİMİ

Kurban Bayramı sonrası Genel Müdürlüğümüz ve Sosyal Tesislerimizde çalışanlarımız ile bayramlaşma gerçekleştirildi.

Genel Müdürümüz ve Genel Müdür Yardımcıları, Kurban Bayramı vesilesiyle 11 Eylül Pazartesi günü ilk olarak Sosyal Tesis çalışanlarımız, daha sonra ise Genel Müdürlüğümüz çalışanları ile bir araya geldi.

Kurban Bayramında hac vazifesi nedeniyle kutsal topraklara giden Genel Müdürümüz Taşan; 1990 yılında ilk kez hacca gittiğini ve 27 yıl aradan sonra tekrar kendisine nasip olduğunu dile getirerek, Kurum personelimize özellikle gençken hac görevini yerine getirmenin daha güzel ve önemli olduğunun altını çizdi. Allah’ın herkese hacca gitmeyi nasip etmesini dileyen Genel Müdürümüz sözlerine şöyle devam etti:

“14 gün gibi kısa bir süreliğine gittiğim bu mukaddes topraklarda yaşadığım şeyleri ve hissettiklerimi anlatamam. Oraları görmek bu duyguyu oralarda yaşamak çok mühim. Bu süreyi en iyi şekilde değerlendirdiğimi düşünüyorum. Hac görevi nedeniyle bulunduğum bu topraklarda ibadetimiz ve dualarımız inşallah kabul olur ve Allah tekrar gitmeyi nasip eder”.

Tüm personelin bayramını kutlayan Genel Müdürümüz Mehmet Taşan, Kurban Bayramında tatilin uzun olması sebebiyle birçok çalışanımızın memleketini, ailesini ve akrabalarını ziyaret ettiğini ve tekrar görevlerinin başına döndüğünü dile getirdi. Allah’ın ülkemize ve milletimize nice sağlıklı bayramlar nasip etmesini dileyen Genel Müdürümüz; dini ve milli bayramlarımızın, milli birlik ve beraberlikte en önemli günler olduğunu vurguladı.

TİGEM’de tatilin söz konusu olmadığını söyleyen Genel Müdürümüz konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:

“Hayırlısıyla hasatlarımız bitti. İşletmelerimizde tohum hazırlama ve sevkiyatlar devam ediyor. Ekim hazırlıklarımız başladı. Arazilerde çalışmalar, tohum satışları, hayvancılık ve rutin faaliyetlerimiz devam ediyor. TİGEM’de üstlendiğimiz sorumluluk ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu vesile ile bayramınızı tekrar kutluyor ve çalışmalarınızda başarılar diliyorum”.

Genel Müdürümüzün konuşmasının ardından söz alan en kıdemli personel olan Feridun Güler; TİGEM’de çalışmış olmaktan dolayı mutlu ve gururlu olduğunu, 2 ay sonra emekli olacağını ifade ederek burada çalışmanın bir ayrıcalık olduğunu ve çalışma hayatı boyunca kendisini hep bir aile ortamındaymış gibi hissettiğini söyledi. Çalışma hayatımızda aksiliklerin olabileceğini buna rağmen işimize küsmeden sorumluluklarımızı yerine getirmemiz gerektiğini vurgulayan Güler, ziraatçiler ve veterinerler için TİGEM’in vazgeçilmez bir yer olduğunu söyleyerek konuşmasını sonlandırdı.