KARACABEY KOŞUSUNU SORGUNASLANI KAZANDI

75. Yıl Ankara Hipodromu’nda 13 Temmuz Perşembe günü düzenlenen Karacabey Koşusu’nu, M. Yasin ERASLAN’ın sahip olduğu Karacabey Tarım İşletmesi yetiştirmesi Sorgunaslanı (İzbatur-Serhankızı) kazandı.

3 yaşlı Arap tayları için sezonun en önemli koşularından birisi olan ve 15 Arap tayının yer aldığı Karacabey Koşusu (Açık-G2/DH), çim pistte 1.400 metre mesafe üzerinden gerçekleştirildi.

Koşuya Müslüm Çelik ile katılan Yurdakul (Şövalye-Nargül) ikinci olurken,  jokeyi Halis Karataş olan Serkut (Özgünhan-Kemiyetülırak.61)  ise üçüncülüğü aldı. Böylece yarışın birincisi Karacabey, ikincisi Anadolu, üçüncü ise Sultansuyu yetiştirmesi safkan Arap atları oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, koşuyu kazanan tayın sahibi M. Yasin Erarslan'a kupasını, Genel Müdürümüz Mehmet Taşan verdi. 

Törende ayrıca, Genel Müdürümüz Mehmet Taşan, koşuyu kazanmayı başaran safkanın yetiştirildiği Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe'ye günün anısına bir kupa verdi.

Törene, TİGEM Sayıştay Üyeleri Mehmet Kaya ve Ali Özkan, TİGEM Atçılık Şube Müdürü Dr. Nadi Çolakoğlu, İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mitat Hitit, Destek Hizmetleri Daire Başkanı Murat Durmaz, Emlak ve İştirakler Daire Başkanı Meydin Taşdemir, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, Karacabey Tarım İşletmesi Müdürü Ahmet Karakeçe, Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdürü A. Hamdi Yücel, Karacabey Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Muhammed Yalçınkaya, Anadolu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Eren Karabulut, Sultansuyu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Abdullah Güler ve Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt’un yanında çok sayıda Genel Müdürlük personeli katıldı.