ETTU KUPASI FİNALİNDE İLK MAÇ OYNANDI

 

TİGEM Kadın Masa Tenisi Takımı ile Bursa Büyükşehir Belediyespor arasında ETTU Kupası finalinin ilk maçı 5 Mayıs’ta Ankara Mamak Spor Salonunda oynandı.

Bursa takımının 3-0’lık galibiyeti ile sonuçlanan maç sonrası Genel Müdürümüz Mehmet Taşan yaptığı açıklamada, iki Türk takımının Avrupa kupasında final oynamasının çok büyük bir gurur olduğunu, nihayetinde bu kupada hem birincinin, hem ikincinin Türk takımları olacağını söyledi. TİGEM Spor’un finale çıkarak çok büyük bir başarı yakaladığını söyleyen Genel Müdürümüz, TİGEM Spor'a çeyrek finalden itibaren ciddi zaman ayırdığımızı, ekibimizin çeyrek finalde Alman, yarı finalde de Rus takımlarını elediğini finalde yaşanan bu tablonun masa tenisi tarihinde bir ilk olduğunu dile getirdi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor'un ligde ve kupadaki en önemli rakibimiz olduğunu dile getiren Genel Müdürümüz, "Belki de alınabilecek bir maçtı ama olmadı. Bursa ekibini ve oyuncularımızı kutluyoruz. Bursa bu işe çok önem verdi ve zaman ayırdı." diye konuştu.

Maçtan sonra her iki takımın bir araya geldiği Genel Müdürlüğümüz Sosyal Tesislerindeki akşam yemeğinde Genel Müdürümüz, birinci de olsak ikinci de, final oynamanın gururunun çok büyük olduğunu söyledi. İki takımın ülkemize yaşattıkları bu gurur ve özverili çalışmaları için başta TİGEM Spor ekibi olmak üzere, her iki takımın da yöneticilerine ve sporcularına teşekkür eden Genel Müdürümüz, kendilerine desteğimizin her şartta devam edeceğini dile getirdi.

ETTU Kupası finalinin rövanş karşılaşması 12 Mayıs 2017, Cuma günü Bursa’da oynanacak.