MİLLİ İRADEYİ HEDEF ALAN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ!

 

Bulunduğu bölgenin güzide demokrasisi olan, milli iradeyi benimseyip sosyal ve siyasal yaşamın her alanında hisseden güzel ülkemizi hedef alan hain darbe girişimini lanetliyoruz.

Şuursuzca ülkesini ve halkını hedef alanlar, devletimizin akıl ve kararlılığı, milletimizin cesur yüreğiyle amaçlarına ulaşamadan derdest edilmişlerdir.

Türkiye, kurumları ve milletiyle demokrasi kültürünü ne kadar benimsediğini ve aksi hiçbir yaklaşımı hiç bir şartta kabul etmeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.

Başta milli birliğimizin temsilcisi Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, bu menfur girişime karşı canlarını ortaya koyan milletimizin tüm kıymetli fertlerine, vatan sevgisi ile görevine sarılan polis teşkilatımıza, içindeki hainlere göz açtırmayan Türk Silahlı Kuvvetlerine, demokrasiden taviz vermeyen tüm siyasi partilerimize, dayanışmanın en güzel örneğini gösteren sivil toplum örgütlerimize ve onurlu duruş sergileyen medyamıza minnet duyduğumuzu belirtir, şehitlerimize Allah'tan rahmet, Türk Milletine baş sağlığı dileriz.

İçinde bulunduğumuz çağda, demokratik araçlar dışında ilkel yöntemlerle hain emellerine ulaşmanın peşinde olup, sadece kendi vatandaşını değil, ülkesinin birliğini ve tüm milli duygularını hedef alan her türlü aymaz girişimin karşısında bulunduk, bulunmaya devam edeceğiz.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü