GENEL MÜDÜRÜMÜZ KARACABEY VE ANADOLU İŞLETMELERİNİ ZİYARET ETTİ

 

Genel Müdürümüz Mehmet Taşan, beraberinde Mehmet Güleç, Bitki Üretim Daire Başkanı ve Emlak ve İştirakler Daire Başkanı ile 11-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Karacabey ve Anadolu İşletmelerimizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet ilk gün Karacabey İşletmesinin atçılık ve sığırcılık tesislerini gezerek bu alanlarda yaptıkları incelemelerin ardından, işletmenin güzlük ve yazlık ekilişlerini yerinde gördü.

Özellikle biyogaz tesisinin çalıştırılması ve gübre yönetim sistemindeki aksaklıkların giderilmesi hususunda yapılan incelemelerin ardından, İşletmenin kaba yem üretim alanları ve hasat işlemlerinin zamanında yapılabilmesi amacıyla alınan tedbirler hakkında İşletme Müdürü ve teknik personel tarafından detaylı bilgilendirme yapıldı.

İşletmenin hem bitkisel üretim hem de hayvancılık faaliyet alanlarının görülmesinin ardından daha önceki işletme gezilerinde yaptığı gibi bu işletmede de çalışan personel ile bir araya gelen Genel Müdürümüz, yapılacak faaliyetler ve alınması gereken tedbirler hususunda personel ile istişaredlere bulundu.

Genel Müdürümüz ve beraberindeki heyet 12 Mayıs, Cuma günü işletmeden ayrılarak, TJK’nın Bursa Osmangazi Hipodromu’ndaki “Atla Terapi Merkezi” açılışına katıldı. TJK Yönetim Kurulu’nun ev sahipliğinde gerçekleşen açılışa; Bursa Valisi İzzettin Küçük, il protokolü, Bursa’da bulunan rehabilitasyon ve terapi merkezleri, kadın dernekleri, TJK Asil Üyeleri, Türkiye Jokey Kulübü Genel Müdür Yardımcıları Burak Konuk ile Mustafa Zıypak’ın yanı sıra çok sayıda basın mensubu ve vatandaş katıldı.

Açılışın ardından aynı gün Genel Müdürümüz, TİGEM masa tenisi takımımızın Ayrupa ETTU kupası final ikinci maçına katılarak takımımıza destek verdi.

Karacabey’deki inceleme ve ziyaretlerin ardından, 13 Mayıs 2017 tarihinde Anadolu Tarım İşletmesine geçen Genel Müdürümüz ve beraberindekiler, işletmenin üretim faaliyetlerindeki incelemelerinin ardından güzlük hububat ve yem bitkileri ekilişlerini gezdi. Yazlık yem bitkileri ekilişlerinin bulunduğu arazilerde de incelemelerde bulunan Genel Müdürümüz, işletmenin toprak işleme faaliyetleri ile biyogaz tesisinin çalışma durumu hakkında da bilgi aldıktan sonra işletmeden ayrıldı.