FAV TURKEY FUAR VE ZİRVESİ İSTANBULDA YAPILDI

 

“FAV TURKEY Fuarı ve Zirvesi” 28 Eylül-1 Ekim 2017 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezinde yapıldı.

Yaş meyve sebze, kuru gıda ve kesme çiçekçilik ticaretinin, bölgedeki buluşma noktası olma özelliğine sahip olan ve Uzakdoğu ve Ortadoğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a birçok ülkeden sektör profesyonelinin katıldığı fuar yoğun ilgi gördü.

Farklı pazarlara ulaşmak, sektörün imajını üst seviyelere çıkarmak ve Dünya pazarlarına ürünler sunarak karlılığını arttırmak amacında olan “FAV TURKEY Fuarı ve Zirvesi”nde seminerler, atölye çalışmaları ve çeşitli etkinlikler de düzenlenerek geniş bir program, katılımcı ve ziyaretçilerle paylaşıldı.

Genel Müdürlüğümüzü temsilen Karacabey Tarım İşletmesinin yer aldığı fuarda TİGEM standına ziyaretçiler yoğun ilgi gösterdi.

Fuarı ziyarete gelen katılımcılara, uzman personelimiz tarafından Türkiye’nin en büyük sertifikalı hububat tohumu üreticisi ve üstün vasıflı damızlık hayvan yetiştiricisi olan TİGEM ve işletmelerimizde üretimi yapılan sertifikalı tohum çeşitleri hakkında detaylı bilgiler aktarıldı.

Sertifikalı tohumluğun ne olduğu, sertifikalı tohumluk kullanımının önemi, üstün vasıflı büyükbaş ve küçükbaş damızlık materyallerin üretimi ve özellikleri hakkında kapsamlı bilgilerin paylaşıldığı fuarda, katılımcılara TİGEM’in tanıtım broşürleri ve kitapçıkları dağıtıldı.

Dört gün süren fuara Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızdan üst düzey bürokratların yanı sıra çok sayıda sektör temsilcisi ve birlikler katıldı.