TİGEM KOŞUSUNU BOYLAM KAZANDI

 

Ankara yarış sezonunun 3 yaşlı Arap tayları için en önemli sınavlarından birisi olan TİGEM Koşusu’nu (Açık-G2/DH) Sultansuyu Tarım İşletmesi yetiştirmesi olan BOYLAM (Kafkas Şahı - Alsevin / Volga.2) isimli tay kazandı.

31 Ağustos 2017 tarihinde Ankara 75. Yıl Hipodromu'nda düzenlenen ve çim pistte 1400 metre mesafede gerçekleştirilen koşuya 11 tay katıldı.

Koşunun ikinciliğini, AKINSOY (Ufukbir-Serengül/Sergen) elde ederken, SELKUT (Özgünhan-K.Irak 61/Arslanbey) isimli tay üçüncü, SORGUNASLANI (İzbatur-Serhankızı/Serhanbey) da tabelayı tamamlayan isim oldu.

Koşu sonrası düzenlenen törende, kazanan tayın sahibi adına Orkun Özelcanat'a kupasını, Genel Müdür Yardımcımız Dr. Halil İbrahim Özbayat takdim etti.

Kazanan tay BOYLAM’ın yetiştirildiği işletmemiz olan Sultansuyu Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Haldun Kenan kupasını, Genel Müdür Yardımcımız ve Yönetim Kurulu üyemiz Mahmut Sami Gürbüz'ün elinden aldı.

Ayrıca  törene Atçılık Daire Başkanı Gürsel Gökkaya, Atçılık Şube Müdürü Dr. Nadi Çolakoğlu, Anadolu Tarım İşletmesi Müdürü Yıldıray Çil, Karacabey Tarım İşletmesi Müdür Yardımcısı Şevket Şahin, Karacabey Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Muhammet Yalçınkaya, Anadolu Tarım İşletmesi Atçılık Şefi Eren Karabulut, TİGEM personeli veteriner hekim Ahmet Böcügözlü ile Ankara Hipodrom Müdürü Mehmet Şirin Bozkurt da katıldı.