AKSARAY HAYVANCILIK, ET VE SÜT, TARIM, ÇİFTLİK MAKİNE EKİPMAN VE TEKNOLOJİLERİ FUARI

 

Aksaray Ticaret Borsası Tarım Ticaret Merkezi’nde 24-27 Ağustos 2017 tarihleri arasında “Aksaray Hayvancılık, Et ve Süt, Tarım, Çiftlik Makine Ekipman Ve Teknolojileri Fuarı” yapıldı.

Aksaray Tarım Platformu öncülüğünde gerçekleştirilen ve birincisi düzenlenen fuara Genel Müdürlüğümüz temsilen Koçaş Tarım İşletmesinin yanı sıra sektör temsilcileri, çok sayıda çiftçi ve vatandaş katıldı.

Katılımcılara, ülkemizde sertifikalı hububat tohumluğu ve üstün vasıflı damızlık hayvan yetiştiriciliğinde en köklü ve deneyimli kurumu olan TİGEM ve işletmeleri hakkında detaylı bilgiler aktarılırken, işletmelerimizde üretilen ürünler tanıtıldı.

Sertifikalı tohumluk üretiminde öncü olan Genel Müdürlüğümüzün tohumluk çeşitleri, sertifikalı tohumluk kullanım avantajları, başta yonca, fiğ, korunga gibi yem bitkisi tohumlukları olmak üzere, iç Anadolu bölgesinde yetiştirilen hububat tohumluk çeşitleri hakkında vatandaşlarımız kapsamlı bir şekilde bilgilendirildi.

Hayvancılık alanındaki sektör profesyonellerini buluşturan ve dört gün süren fuarda TİGEM standına yoğun ilgi gösteren katılımcılara, üstün vasıflı damızlık materyallerin üretimini ve dağıtımını sağlayan Kurumumuzun işletmelerinde yetiştiriciliği yapılan küçükbaş ve büyükbaş ırklarla ilgili bilgiler verilerek, tanıtıcı broşür ve kitapçıklar dağıtıldı.